هود بانک اطلاعاتی بالكن گچ بری سقف ساختبازار لوله ها کاشی دیوار تاسیسات برقی تامین کنندگان تاورکرین سقف كششي پوشش های ساختمانی ساخت_بازار درب داخلی تاسيسات مکانیکی چيلر تئودولیت شومينه های گازی روشوئی بانک اطلاعاتی مولد برق پشم سنگ ديگ تجهيزات کاشی و سرامیک پیش ساخته پمپ بتن هوایی ساخت بازار بلوک سقفی سنگ كاغذ ديواري ماسک جوشکاری پشم سنگ پله پیش ساخته سیستم های آشپزخانه بالابر نفر اسپیسر تجهيزات فضاي باز ست کابینت چراغ پارکی خدمات ساختمانی توری مرغی مقالات ساختمان جارو برقی لامپ هالوژن آجر نسوز کف آشپزخانه پوشش های ساختمانی درب ضد سرقت ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

کاغذ دیواری ها پرورش دهنده سموم هستند

کاغذ دیواری ها پرورش دهنده سموم هستند

به گفته محققان دانشکده ملی تولوز فرانسه، سموم ناشی از قارچ های رشدیافته بر روی کاغذ دیواری به اسانی در هوا منتقل شده و خطرات سلامت در فضای بسته را به همراه دارد.

 

دکتر ژان دنیس بیلی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما در تست های آزمایشگاهی اثبات کردیم میکوکتوکسین ها می توانند از مواد کهنه به هوا منتقل شوند، شرایطی که در ساختمان ها وجود دارد.»

سندروم بیماری ساختمان به مجموعه هایی از نشانه های مختلف گفته می شود که ساکنان یک ساختمان را گرفتار خود می کند و در آن ساکنان یک ساختمان نشانه های بیماری را تجربه می کنند که به نظر می رسد با زمان سپری شدن آنها در آن ساختمان ارتباط مستقیم دارد.

علل چنین سندرومی معمولا به نقض در گرمایش، تهویه و سیستم های تهویه مطبوع بر می گردد. عواملی دیگر نیز در این رابطه وجود دارند که به آلاینده های تولیدشده از مصالح ساختمانی مختلف بر می گردد.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته در این زمینه مشخص شده است که سندروم بیماری ساختمان به دلیل تهویه ناکافی، آلاینده های شیمیایی از منابع داخلی یا فضای خارجی ساختمان و آلاینده بسیاری از ترکیبات آلی فرّار که جزء آلاینده های شیمیایی به حساب می آیند، می توانند تاثیرات حادی روی ساکنان ساختمان بر جای بگذارند که تا مدت ها و در برخی موارد تا آخر عمر همراه آنها باقی بماند.

باکتری، گرد و خاک، ویروس ها و انواع آلاینده های بیولوژیکی از جمله عوامل ایجاد سندرم بیماری ساختمان محسوب می شوند. در نتیجه، سازمان استاندارد تمام کشورها باید استانداردهای مرتبط با دستگاه های تهویه ساختمانی و غیره را مورد بازنگری قرار بدهند.

برای این مطالعه، محققان جریان هوا را بر روی یک قطعه کاغذ دیواری آلوده به سه گونه قارچ که اغلب در داخل ساختمان ها یافت می شود، شبیه سازی کردند.

به گفته بیلی، «بیشتر مواد سمی هوای فشرده احتمالا در هاگ های قارچی قرار دارند، اما ما نشان دادیم که بخشی از بار سمی بر روی ذرات بسیار کوچک نظیر گرد و غبار و قطعه های کوچک از کاغذ دیواری است که می تواند به راحتی در معرض استنشاق قرار گیرد.»


[ بازگشت ]

[ نسخه آرشیو شده ]

logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

بی نظیر ترین معماری های جهان
رادیاتورها و عملکردشان
دیوار برشی
"معماری داخلی" ، "طراحی داخلی" و "دکوراسیون داخلی"
مقايسه رادياتور هاي پنلي و پره اي
طراحی پل Bac de Roda
ساندویچ‌ پنل چيست؟
پارکت یا سرامیک
سیکل کاری اسپلیت ها
تراکم ساختمانی چیست؟
مقایسه فوم بتن و پوکه ریزی
بتن الياف دار
چیدمان اتاق خواب به روش فنگ شویی
تاریخ سدسازی در ایران
انخاب فرش در دكوراسيون منزل

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو