فرفوروژه شيشه بالكن پشم سنگ پروفیل پرده مشخصات فنی ترانسفورماتور چراغ پارکی پروفیل چند منظوره دوردوشی فریم در بچینگ مرجع اطلاعات shoj fhchv عرشه فولادي پنل در ساخت بازار چند منظوره سنگ معدني توتال استیشن نماي چوبي واش بتن بلوک سقفی ساخت_بازار تابلو برق ساخت بازار کابل واترجت پکیج دیواری پارکت لمینت sakhtkala كوبياكس کاغذ درب بازکن تصویری شیر KWC کامپوزیت کالا سیستم حفاظتی گچ بری پیش ساخته تصفیه هوا کالای اصل پنل پکیج دیواری gps محافظ چشم دکوراسیون دیوار آلاچیق روشوئی تولیدکنندگان ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

هوشمندسازی فضاهای درمانی

هوشمندسازی فضاهای درمانی

هوشمندسازی فضاهای درمانی

       

از آنجا که یکی از مهمترین خواسته های انسان، تامین نیازهای ایمنی و آسایش وی در محیط زندگی است؛ لذا امروزه ایجاد محیطی با حداکثر قابلبت های آسایش و ایمنی از اهداف طراحی ساختمانها به شمار می آید. این مهم در خصوص معلولین، سالمندان، و بیماران نیازمند مراقبت ها ی پزشکی و طراحی فضاهای درمانی اهمیت خاصی می یابد. 

سیستم مدیریت هوشمند که طی سالبان اخیر نمود چشمگیری در عرصه طراحی ساختماتهای درمانی داشته است، راهکارهای ایمنی و رفاهی ویژه ای را در قالبی یکپارجه ارائه می نماید. 

بطور کلی یک ساختمان هوشمند را بصورت زیر می توان تعریف کرد:

"ساختمان هوشمند ساختمانی است که از تعامل زیر سیستم های مختلف کنترلی برخوردار است و می تواند محیطی سالم همراه با امنیت و آرامش را برای کاربران فراهم آورد."

سیستم های مختلف که در یک ساختمان هوشمند در نظرگرفته می شوند 4 سیستم کلی را شامل می گردند:

1- سیستم مدیریت انرژی 
2- سیستم ایمنی جانی یا life safety 
3- سیستم مخابراتی
4- سیستم های اتوماتیک سازی محل 

سسیستم های کنترل هوشمند می توانند براحتی با نیازهای مختلف فضایی منطبق گردند، که از آن جمله می توان به نیازهای یک فضای درمانی یا بیمارستانی اشاره نمود.

 سیستم های فوق مدرن، دوربین های مداربسته و کامپیوترهای کنترلی می توانند برای آگاهی از وضعیت سالمندان و بیماران و مراقبتهای پزشکی استفاده گردند. مانیتورینگ اتاق های عمل و ویدئو کنفرانسها نیز از سایر خدمات اینگونه سیسنم ها می باشند.

دوربین های مداربسته که توسط الگوریتم های هوش مصنوعی برنامه ریزی می شوند، می توانند تشخیص دهند که کدام مریض نیاز به کمک دارد. همچنین سیستم های فوق قادرند افراد را در انجام مراحل مختلف یا هشداردهندهای ویژه ای هدایت نمایند. 

بدین ترتیب تکنولوژی اخیر اتوماسیون قادر به انجام مراحل کاری درمانی و مراقبتی بوده و تا آینده ای نه چندان دور می تواند بار سنگین وظایف پزشکی و پرستاری را کاهش دهد. 

تیم تحقیقاتی ساخت بازار 


[ بازگشت ]

[ نسخه آرشیو شده ]

logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

محاسبات و طراحی پنل های خورشیدی
انتخاب مصالح مناسب با اقلیم
شرح کامل کارهای محوطه سازی
هود مناسب آشپزخانه شما
انتخاب کلید و پریز مناسب
سیستم مدیریت هوشمند ساختمان ( BMS )
نمای آجری
نمای سنگی
پارکت یا سرامیک
نمای بایرامیکس
تاریخ سدسازی در ایران
چرا به یزد شهر بادگیرها می‌گویند؟
نمای کامپوزیتی
آموزش نصب وان و جکوزی به همراه فیلم آموزشی نصب
کاغذ دیواری ها پرورش دهنده سموم هستند

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو