تولیدکنندگان سیمان پرتلند آهكي چسب بتن مصالک تیرچه شیرآلات سیم و کابل پروفیل پرده تاب چسب کاشی پارکت لمینت تاسیسات مرجع اطلاعات خدمات تخصصی ساخت بازار پانل اعلام حریق آدرس پذیر پانل دوش شومينه های گازی ست کابینت آلاچیق قالب و تجهيزات بتني pvcچسب پارکت پمپ بتن پروفيل گروت ها فرفوژه عايق سیستم تهویه لوله تخفیف سیمان سفید رنگ صنعتی فرآورده های بتنی مشخصات فنی بلوک سقفی سنگ کالای اصل مسالح ساختمان تیرچه لامپ شمعی بلوک سقفی كف پوش رزيني قیمت مصالح عایق های رطوبتی روشنایی و نورپردازی تابلو برق ايمني سر ساخت و ساز لوله آبرسانی ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

«اسکان پایدار» نمونه یک ساختمان هوشمند

«اسکان پایدار» نمونه یک ساختمان هوشمند

«اسکان پایدار» نمونه یک ساختمان هوشمند

 این خانه l شکل با انرژی هوشمند ،توسط موسسه فناوری استیونز ساخته شده است و "اسکان پایدار"نام گرفته است و مقام دوم در رده معماری و به طور کلی چهارم در رقابت های خورشیدی 2013 ا از آن خود نموده است.ایده L شکل، خانه را به دو واحد تقسیم مینماید: "مرطوب" و "خشک".

شرح تیم سازنده:

اصطلاح Ecohabit برای این طرح یا "اکو اسکان" یا "اسکان زیستی پایدار"، پایداری در تمام ابعاد را عرضه میدارد، از فرم، ساخت و ساز و تا پویایی استفاده از آن. خانه با نیازهای ساکنان آن سازگار گشته و برای آن ها با باز خورد خود راه هایی برای کاهش مصرف انرژی مهیا میکند تا پایدار تر زندگی نمایند. این خانه L شکل چشم اندازها و دسترسی به فضای زندگی سخاوتمندانه محیط بیرون را حداکثر نموده است.

فلسفه ی طراحی
اسکان پایدار قصد دارد تا ارتباط بین خانه و ساکنانش را از نو تعرف نماید. سیستم های انرژی هوشمند بر خانه، رفتارهای ساکنان آن، و اطلاعات آب و هوایی منطقه ای نظارت میکند. در انجام این کار، اسکان پایدار با ساکنینش همزیستی مینماید و خانه و کاربر را قادر می سازد تا برای ایجاد یک سبک زندگی با انرژی کارآمدتر و سازگارتر با محیط زیست از یکدیگر بیاموزند. فن آوری های نوین اسکان پایدار به خانه اجازه می دهد تا یک خانه ی فوق العاده کارآمد باشد که به ساکنان  کمک مینماید با آن زندگی کنند، رشد یابند و از آن بیاموزند.

ویژگی ها
درب های شفاف برای مهیا کردن دسترسی به دو عرشه بزرگ که با یک سقف پیش آمده بزرگ خورشیدی پناه داده شده اند، استقرار گرفته اند. طراحی معماری، خانه را به دو واحد مجزای "خشک" و "مرطوب" تجزیه میکند تا به توزیع کارآمد انرژی اجازه دهد در سیستم لوله کشی استفاده شود. فضای داخلی مدولار شامل یک اتاق خواب اصلی، حمام و یک اتاق تغییر پذیر است که می تواند تبدیل به یک دفتر خانگی و یا اتاق خواب دوم شود. سقف سبز به کمک دیوار، خانه را عایق بندی  میکنند و آب باران را برای آبیاری گیاهان جمع آوری میکنند. یک موتورخانه مرکزی به عنوان "مغز" خانه عملکرد دارد.

فنآوری
سیستم های فتوولتائیک یکپارچه، حداکثر استفاده را از فضای در دسترس می برند و بدون پانل های بزرگ سقفی، نیروی خانه را تامین میکنند. یک سیستم آب گرم زمانی که مورد نیاز است آب را گرم مینماید. مواد زیستی با فاز متغیر به خانه اجازه میدهند تا انرژی و گرمای خورشید را در طول روز مهار کند و آن را هنگام شب داخل خانه منتشر نماید. سیستم بخار، میعانات را از داخل خانه جمع آوری میکند و از آن برای بخار دادن به واحد HVAC خارجی استفاده مینماید و موجب افزایش بهره وری آن میگردد. سیستم مدیریت انرژی هوشمند بر الگوهای آب و هوایی، عادات کاربران، و بر استفاده انرژی ایشان نظارت دارد تا یک محیط زندگی راحت با انرژی کارآمد ایجاد نماید.

استراتژی بازار
این الگو، اسکان پایدار، به خصوص برای بازار جنوب کالیفرنیا و برای خانواده یک زوج جوان سطح متوسط با یک بچه طراحی شده است. به همراه عناصر انعطاف پذیر که می تواند برای رفع نیازهای کاربران تغییر کند و با یک طراحی قابل دسترس، اسکان پایدار، همه کاربران را برای تعامل با محیط زندگی سازگار و پایدار صاحب اختیار میکند.

قدم بعدی چیست؟
پس از رقابت های خورشیدی 2013، اسکان پایدار به محل دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، پردیس سن مارکوس منتقل خواهد شد، مکانی که به عنوان مرکز جانبازان برای نزدیک به 900 نفر دانشجوی جانباز، اعضاء خدمت رسان و وابستگان نظامی در مدرسه خواهد بود. علاوه بر این، مدرسه در نظر دارد تا دانشجویان علوم و تکنولوژی را برای نظارت بر عملکرد مداوم این مرکز در ارتباط با تیم "استیونز" به تعامل وا دارد.


[ بازگشت ]

[ نسخه آرشیو شده ]

logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

فیلم‌های پلیمری برای مقاوم‌سازی ساختمان
تعيين پتانسيل صرفه جويي انرژي سيستم هيبريد خورشيدي با توليد همزمان برق و حرارت در ساختمان
انواع سیمان
كوبياكس؛ استفاده از توپ در ایجاد صفحه‌های تخت بتنی
الکتروپمپ
چگونه کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم
درباره لمینت بیشتر بدانیم...
تركيب رنگ طوسي با رنگ هاي مختلف
برج خنک کننده و عملکرد آن
نکاتی در باب انتخاب شیرالات مناسب
با مساجد جامع و بزرگ جهان آشنا شوید
نگهداري و نصب پنجره‏ های «یو پی‌ وی‌ سی»
سقف کرومیت
ضد یخ بتن
مقاله ای با عنوان “Thermal Inertia Analysis of The First Zero Energy Building in Iran”

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو