سایبان جکوزی دوربین مدار بسته بیده اجاق گاز دکوراسیون داخلی آجر نما دكوراسيون ساندویچ پنل حفاظتی ساندویچ پنل دکوراسیون دیوار درب ضد سرقت کالای اصل لوله پشم سنگ الكترو پمپ نصالح تاورکرین سنگ گرانیت تامین کنندگان ساخت بازار آبگرمکن توالت فرنگی ساخت و ساز ساخت بازار روشوئی شومینه مصالح ساختمانی ساخت_بازار آژیر گروت اپوکسی پیمانکاران تاسیسات چسب مس سشنافذشظشق ست کابینت واترجت تئودولیت کمپرسور بلوک سقفی شیر شومينه های گازی شیر بالابر لوازم ترميم كننده و اپوكسي بلوك سيماني ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

انواع سیمان

انواع سیمان

سيمان گردي است نرم، جاذب آب و اينکه قابليت به هم چسباندن ذرات را به يکديگر به وجود مي آورد که در نتيجه جسم صلب و يکنواختي را پديد مي آورد. براين اساس سيمان ترکيبي است از اکسيد کلسيم (آهک) با ساير اکسيدها نظير اکسيد آلومينيوم اکسيد سيليسم، اکسيد آهن، اکسيد منيزيم و اکسيدهاي قليائي که ترکيبي با آب را دارا مي باشد و در مجاورت با هوا و همچنين در زير آب به تدريج سخت مي گردد و داراي مقاومت بالائي مي شود به طوريکه در زماني حدود 28 روز که در زير آب باشد داراي مقاومتي حداقل 250 کيلو گرم بر سانتي متر مربع مي گردد.

تاريخچه سيمان: 

در اواخر قرن هيجدهم به منظور آشنائي با خواص هيدروليکي ملاتهاي ساختماني گامهاي موثري توسط مهندس انگليسي جواني به نام جان اسميتون ( John Smeaton ) برداشته شد و در سال 1769 ميلادي مطالعاتي در زمينه خواص ترکيبي موجود در خاک رس، گيرش هيدروليکي و خاصيت سخت شدن اين ترکيبات به عمل آمد که در نتيجه مواد جديد حاصله، سيمان ( Cement ) نامگذاري گرديد.
پس از نتايج بدست آمده در سال 1802 ميلادي اولين کارخانه سيمان در انگليس بنا شد که به جهت سعي و تلاش يک شيميدان معروف به نام فردريچ جان ( friedrich John ) با بالا بردن کيفيت پخت سيمان و همچنين ازدياد درجه حرارت دماي کوره و خردايش بهتر مواد، سيمان مرغوبتري را بدست آورد. و اما 23 سال بعد يعني در سال 1825 يک بناي جوان آجرچين بنام ژوزف آسپدين ( Joseph Aspdin ) موفق شد از پخت مخلوط سنگ آهک و خاک رس (به صورت دو غالب) در درجه حرارت بالا به نوعي آهک آبي بي نظير دست پيدا کند و اين شخص، اين محصول را سيمان پرتلند ناميد و اولين کارخانه سيمان پرتلند را بنا کرد و همچنين اين روش را به نام خودش به ثبت رسانيد. بنابراين اولين کارخانه سيمان در کشور انگلستان تاسيس گرديد، خالي از لطف نيست که بدانيم اولين کارخانه سيمان آلمان در سال 1855 توسط دکتر هرمان بليب تره ( Dr.Hermann Bleibtrev ) در اشتاين اجرا گرديده است. و همچنين اولين کوره دوار سيمان در دنيا در سال 1903 ميلادي در کارخانه سيمان Adler شروع به کار کرد حال پس از تعريف مختصري از سيمان و تاريخچه آن به بررسي تقويم تاريخي بدست آمدن سيمان و بتون به نامهاي غير از اينها در ادوار گذشته قبل و بعد از ميلاد مسيح مي پردازيم تا بدانيم که انسان گذشته نيز به منظور استقامت بخشيدن به محل زندگي خود و همچنين سازه هاي جانبي دست ساز خودشان اهميت ويژه اي قائل بوده است. 

1- مواد اولیه سیمان پرتلند

مواد اولیه سیمان پرتلند اساسا شامل مواد آهکى و رسى مى باشند. بدین معنى که در تهیه سیمان پرتلند از مواد خامى استفاده مى شود که حاوى کربنات کلسیم و ترکیبات آلومینیوسیلیکات ها باشند.

2-استخراج مواد اولیه

معادن مواد اولیه سیمان، خصوصا سنگ آهک، خاک رس، مارل، سنگ گچ و امثال آنها به صورت معدن رو 
شده و به نام معادلات بوگ معروف می باشد. این معادلات درصد ترکیبات اصلی سیمان را نمایش می دهد.
C 3 S = 4.0710( CaO)-7.6024(SiO 2)-1.4297( Fe 2 O 3)-6.7187( Al 2 O 3 
C 2 S = 8.6024( SiO 2)+1.0785( Fe 2 O 3)+5.0683( Al 2 O 3)-3.0710( CaO 
C 3 A = 2.6504( Al 2 O 3)-1.6920( Fe 2 O 3 
C 4 AF = 3.0432(Fe 2 O 3

خواص ترکیبات اصلی سیمان

سیلیکات ها یعنی C 2 S و C 3 S ترکیبات اصلی و مهم سیمان می باشند و در حقیقت مقاومت سیمان هیدراته شده به آنها بستگی دارد. اکسیدهای تشکیل دهنده این سیلیکات ها تاثیرات مهمی روی شکل اتمی و کریستالی و خواص هیدرولیکی انها دارند. در حقیقت حضور C 3 A در سیمان سودمند نیست. این ترکیب نقشی در مقاومت سیمان، به جز کمی در سن اولیه آن، نداشته و بعد از سخت شدن سیمان در صورت حمله سولفاتی با تشکیل سولفوآلومینات کلسیم (اترینگایت) سبب خرابی بتن می گردد. ولی C 3 A در فرایند تولید در ترکیب اکسیدکلسیم با اکسیدسیلیسیم سهولت ایجاد کرده و سودمند است. C 4 AF که به میزان کمی به وجود می آید در مقابل سه ترکیب دیگر نقش عمده ای در خواص سیمان ندارد. به هرحال این ترکیب با سنگ گج سیمان، سولفوفریت کلسیم تشکیل می دهد که این ماده هیدراتاسیون سیلیکات ها را تسریع می کند.

مراحل تولید سیمان

سیمان ها مواد چسبنده اى هستند که قابلیت چسبانیدن ذرات به یکدیگر و بوجود آوردن جسم یک پارچه از ذرات متشکله را دارند. این تعریف از سیمان باگیرش تنظیم شده .

روشهای ساخت سیمان

1. روش تر 
2. روش نیمه تر 
3. روش نیمه خشک 
4. روش خشک

شیمی ترکیبات سیمان

مواد خام تشکیل دهنده سیمان اساسا از اکسیدهایکلسیم و سیلیسیم و آهن تشکیل شده است. این مواد در کوره با هم ترکیب شده و غیر از مقداری آهک آزاد باقی مانده، که فرصت کافی برای فعل و انفعال نداشته است، ترکیبات شیمیایی جدید و پایداری نتیجه می شوند. در هنگام خنک کردن مصالح، براساس سرعت خنک کردن، مواد به صورت بلوری و بی شکل ظاهر می گردند. دانه های بی شکل که اکثرا شیشه ای هستند و دانه های بلوری شده، درحالی که یک فرمول شیمیایی دارند، دارای خواص متفاوتی هستند. برای سیمان معمولی، درصد ترکیبات حاصل از فعل و انفعالات فوق با داشتن درصد اکسیدهای موجود در کلینکر و با فرض اینکه کریستاله شدن کامل انجام پذیرفته باشد قابل محاسبه است.[۵] چهارترکیب اصلی سیمان عبارتند از:تری کلسیم سیلیکات، دی کلسیم سیلیکات، تری کلسیم آلومینات، تترا کلسیم آلومینو فریت؛ که به ترتیب با علائم اختصاری به صورت:
C 4 AF C 3 A C 2 S C 3 S نامیده می شوند.

انواع سیمان‌

سیمان پرتلند تیپ I 
سیمان پرتلند تیپ II 
سیمان پرتلند تیپ III 
سیمان پرتلند تیپ IV 
سیمان پرتلند تیپ V 
سیمان پوزولان 
سیمان آمیخته 
سیمان برقی (پرآلومین) 
سیمان رنگی 
سیمان سفید 
سیمان سرباره‌ای ضد سولفات 
سیمان پرتلند آهکی 
سیمان بنائی 
سیمان نسوز 
سیمان چاه نفت 
سیمان پرتلند ضدآب 

1- سیمان پرتلند تیپ یک  (سیمان معمولی)

این سیمان جزء رایج ترین و پرمصرف ترین سیمانها به شمار می رود و اغلب کارخانه های تولید سیمان بطور معمول این سیمان را تولید می کنند .

این سیمان در شرایط جوی معمولی مصرف می شود و استفاده از آن در اکثر کارهای ساختمانی مانند پل، تونل و سایر ابنیه بتنی مجاز است . این سیمان مقاومت زیادی در برابر سولفات ها ندارد ، لذا استفاده از آن در ساخت اسکله ها و پایه ی پل ها که با آب دریا و یا آب های سولفاته در تماس هستند مجاز نیست.

 

2- سیمان پرتلند تیپ دو (سیمان متوسط یا پرتلند اصلاح شده)

این سیمان نسبتا کندگیر بوده و در مقابل حمله ی سولفات ها مقاوم است . از این جهت ، بکارگیری آن برای ساختن کانالهای فاضلاب و غیره مناسب است . حرارت تولید شده توسط این نوع سیمان از سیمان نوع یک کمتر است ، در نتیجه برای بتن ریزی در آب و هوای گرم مناسب است . بکارگیری این نوع سیمان در سازه هایی که مورد حمله شدید سولفات ها هستند مجاز نیست . برای ساخت این نوع سیمان ، سعی می شود تا حد ممکن مقدار C3S و C3A کم شده و بر مقدار C2S افزوده گردد.

 

3- سیمان پرتلند تیپ سه (سیمان زودگیر)

این سیمان کاملا ریز آسیاب می شود و به همین جهت زمان گیرش آن سریعتر است . سیمان تیپ III در ساعات اولیه مصرف حرارت قابل توجهی آزاد می کند و باعث گرم شدن بتن می شود . عمل آوردن بتن در هوای سرد بسیار سخت است و هزینه بالایی دارد . سیمان زودگیر زمان لازم برای کیورینگ را کم کرده و موجب می شود بتن زودتر به مقاومت مورد نظر برسد.

در موارد تعمیر فوری، مثلاً تعمیر بخشی از سازه که باید سریعاً مورد استفاده قرار گیرد ، این سیمان کاربرد زیادی دارد و باعث می شود بتن سریعاً به مقاومت مورد نظر برسد .

4- سیمان پرتلند تیپ چهار (سیمان دیرگیر یا پرتلند کم حرارت)

سیمان نوع چهار در هنگام گیرش حرارت کمی تولید می کند. مقدار C3A و C3S موجود در این سیمان در مقایسه با انواع دیگر سیمان کمتر است و در مقابل C2S زیادتری دارد . موارد مصرف این نوع سیمان به شرح زیر است :

- از آنجاییکه در این سیمان ، گرمای حاصل از هیدراسیون در طول مدت زمان بیشتری آزاد می شود ، مصرف این سیمان در هوای گرم باعث می شود که دمای تولید شده توسط بتن در عملیات گیرش کمتر شود .

- در بتن ریزی دیوارها که طول دیوار زیاد است (دیوار مخزن آب و یا استخر) چون بتن لایه لایه ریخته می شود ، و احتمال دارد زمان زیادی طول بکشد تا لایه بتن جدید روی بتن قبلی ریخته شود ، ممکن است در هنگام ریختن بتن جدید ، بتن لایه قبلی سخت شده و اتصال خوبی بین دو لایه برقرار نشود . به این اتصال ضعیف بین لایه های قدیم و جدید اتصال سرد می گویند ، که نقطه ضعف بتن ریزی به شمار می رود . به خصوص در مورد سازه های آبی ، این اتصال نقطه ضعفی برای نشت آب خواهد بود . مصرف سیمان نوع چهار در چنین مواردی باعث می شود که فرصت کافی برای بتن ریزی باشد و لایه های قبلی با لایه های جدید اتصال مناسبی برقرار کنند.

- در بتن ریزی های حجیم مانند سدها و پایه پلهای بزرگ ، جهت کاهش تنش های حرارتی می توان از این نوع سیمان استفاده کرد . استفاده از سیمان تیپ IV باعث می شود که اولاً دمای قسمت های میانی بتن حجیم کمتر از بتن ساخته شده با سیمان تیپ I باشد ( سیمان تیپ 4 هم حرارت کمتری تولید می کند و هم این حرارت را در طول زمان بیشتری آزاد می کند ) و ثانیاً به علت طولانی تر بودن زمان گیرش بتن ، در این مدت بخش عمده تبادل حرارتی بتن با محیط اطراف صورت می پذیرد. قابل ذکر است که برای جبران تنش حرارتی در بتن ، می توان از آرماتورهای حرارتی استفاده نمود .

5- سیمان پرتلند تیپ 5 (سیمان ضد سولفات)

در ساخت این سیمان سعی می شود تا حد ممکن میزان C3A و C3S به حداقل برسد و در مقابل C2S بیشتری استفاده شود . این سیمان از این جهت که در مقابل حمله شدید سولفات ها به خوبی مقاومت می کند ، در ساختن اسکله ها و بنادر کاربرد دارد.

سیمان های پرتلند ضد آب:

این سیمان به رنگ سفید، خاکستری تولید می شود. این نوع سیمان، انتقال مویینه آب را تحت فشار ناچیز یا بدون فشار، کاهش می دهد ولی جلوی انتقال بخار آب را نمی گیرد.

سیمان های با گیرش تنظیم شده:

سیمان با گیرش تنظیم شده به گونه ای کنترل و ساخته می شود که می تواند بتنی با زمان های گیرش از چند دقیقه تا یک ساعت تولید کند.

سیمان های رنگی:

این سیمان ها بیشتر جنبه تزئینی و آرایشی دارند و در نماسازی سیمانی و تولید بتن نمادار به مصرف می رسند.

سیمان پرتلند پوزولانی معمولی

مخلوطی است از حداقل 5 و حداکثر 15 درصد پوزولان طبیعی و دست کم 85 درصد کلینکر یا سیمان پرتلند با نرمی مشخص که در مجاورت آب به صورت جسم چسبنده‏ای در کارهای ساختمانی مصرف می‏گردد . این سیمان با نماد " پ پ " نشان داده می شود ... 
افزایش روز افزون جمعیت و نیاز به فضاهای مسکونی، اداری، ورزشی، آموزشی و... امری عادی واجتناب ناپذیر میباشد . در این راستا ساخت و سازها ، عملیات ساختمانی که به صورت ساخت اولیه ، مرمت ، بازسازی موقت ، بازسازی کامل بناها انجام میگیرد نیازمند علم و دانش فنی ، مصالح استاندارد ، اکیپ اجرائی ماهر و تخصص ، آگاهی و شناخت بروز افراد شاغل در بخش ساختمان است . 
با توجه به اینکه بتن ، مصالح مناسبی برای امر ساخت و ساز بوده و اهمیت بسیار بالایی دارد . شرایط تولید ، مواد اولیه ، مواد ثانویه و مواد مضاف بتن و مهمتر از همه سیمان و جایگزین های مناسب برای آن در تولید بتن بایستی مورد مطالعه کاملاً علمی، فنی و مهندسی قرار گیرد ، تا هم از نظر بهبود مشخصات بتن و افزایش مقاومت آن پیشرفت هایی حاصل شود ، هم از نظر اقتصادی در هزینه ها صرفه جویی گردد یکی از بهترین راهکارهای موجود ، یافتن جایگزینهای مناسب برای سیمان مصرفی در بتن است و در این زمینه استفاده از منابع و مصالح طبیعی با حفظ محیط زیست و منابع ارزشمند کشور ایده بسیار کارآمد و پرثمری میباشد . 
چنانچه تولید سیمان با شرایط فوق گامی در جهت پیشرفت جامعه بحساب می اید ، استفاده و بکارگیری آگاهانه و بجا از آن توسط مهندسین و افراد شاغل در بخش ساخت و ساز کشور نتایج مطلوب تری بدست می آورد .

سیمان پرتلند پوزولانی ویژه

سیمان پرتلند پوزولانی ویژه طبق استاندارد ملی ایران به شماره 3432 دارای 15 تا 40 درصد مواد پوزولانی می باشد . کاربرد این مقدار پوزولان خواص بسیار مطلوبی به این سیمان می دهد که کاربردهای ویژه ای را برای آن ایجاد می نماید . این سیمان با نماد " پ پ و " نشان داده میشود این سیمان دارای کاربرد گسترده به سبب خواص برتر ذیل می باشد : 
1- دوام و پایداری بتن حاصل در محیط هایی با خورندگی زیاد حاوی غلظت بالای کلر و سولفات بسیار مطلوب می باشد . 
2- به سبب حرارت هیدراتاسیون اولیه کم دارای کاربرد گسترده ای در بتن ریزیهای حجیم می باشد . 
3- Ca(OH)2 سبب جذب نسبتاً کامل حاصل ازهیدراتاسیون وحذف نسبتاً کامل تخلخل بتن میگردد . 
4- قابلیت مصرف بسیار گسترده در مواردی دارد که شن و ماسه مستعد ایجاد واکنش سیلیکاتی ـ قلیائی دارند و انجام این واکنشها را به شدت محدود می کند . 
5- این نوع سیمان ها قابلیت مصرف بالائی در محیط های بسیار گرم و مرطوب دارند و نیاز به خنک سازی و کاهش درجه حرارت بتن و صرف هزینه زیاد در این مورد برای بتنهای ساخته شده از این سیمانها وجود ندارد . 
6- با توجه به ماهیت پوزولان و حرارت هیدراتاسیون کم در مورد کاربرد این سیمانها در هوای سرد و مصارف معمولی باید زمان بیشتری را برای نگهداری بتن صرف نمود .

سیمان‌ چاه‌ نفت‌ (استاندارد API 10 ):

این‌ نوع‌ سیمان‌ شامل‌ چندین‌ گروه‌ بوده‌ و به‌ گونه‌ای‌ طراحی شده‌ که‌ شرایط‌ دما و فشار بالای ایجاد شده‌ در تزریق‌ چاه‌ نفت‌ را جواب گو باشد. این‌ سیمان‌ دوغاب‌ با لزجت‌ کم‌ و گیرش‌ کند ایجاد می‌کند که‌ به‌ منظور سهولت‌ فشار پمپاژ در چاه های عمیق‌ تا حد ممکن‌ روان‌ باقی ‌بماند. مقدار کمی‌ C3A دارد. درشت‌ دانه‌ است‌ و نمی‌تواند شامل‌ مواد کمکی‌ برای‌ آسیاب ‌کردن‌ باشد.

سیمان‌ منبسط‌ شده‌ انواع‌ M,K,S :

این‌ نوع‌ سیمان‌ها برای جلوگیری از انقباض‌ بتن‌ و به‌ حداقل‌ رساندن‌ ترک‌ خوردگی استفاده‌ می‌شود. مقاومت‌ آنها در مقابل‌ سولفات‌ها کم‌ است‌ و فقط‌ براساس‌ سفارش‌ تولید می‌گردد.

سیمان‌ پر آلومینیوم‌ :

این‌ نوع‌ سیمان‌ به‌ جای‌ سلیکات‌های‌ کلسیم‌ دارای‌ آلومینات‌های‌ کلسیم‌ است‌. مقاومت ‌اولیه‌ زیادی‌ دارد (24 ساعته) و دارای خواص‌ نسوز است‌. اگر بتن‌ ساخته‌ شده‌ با این‌ نوع‌ سیمان‌ در طول‌ 24 ساعت پس‌ از مخلوط‌ کردن‌ و ریختن‌ سرد.

سیمان‌ پلاستیک‌ :

سیمان‌ پلاستیک از آسیاب‌ کردن‌ یک‌ عامل‌ روان‌ کننده‌ معدنی‌ با کلینکر سیمان‌ پرتلند که‌ با مشخصات‌ نوع‌ II,I استاندارد ASTM مطابقت‌ داشته‌ باشد، حاصل‌ می‌گردد. آیین‌ نامه UBC استفاده‌ از عوامل‌ روان‌ کننده‌ را حداکثر تا 12 درصد کل‌ حجم‌ مجاز می‌داند. سیمان ‌پلاستیک‌ الزامات‌ مذکور در C150 ASTM به‌ جز باقی مانده‌ غیر محلول‌، حباب‌ هوا و مواد افزودنی ‌بعدی‌ برای‌ کلسینه‌ سازی‌ به‌ علاوه‌ مقررات‌ خاص‌ UBC را برآورده‌ می‌سازد. سیمان ‌پلاستیک‌ برای پلاسترهای‌ 
سیمان‌ پُرتلند و اندود گچ‌ و سیمان‌ به‌ کار می‌رود و به‌ دلیل‌ مقدار زیاد هوای ایجاد شده‌ برای بتن‌ توصیه‌ نمی‌گردد. 
از این نوع سیمان برای ساخت بتن هایی که احتمال نشست های غیر متقارن در آن ها می رود هم می توان استفاده کرد.

سیمان های‌ سفید و رنگی‌ ( ASTM C150 ):

این نوع سیمان‌ با مشخصات سیمان‌ پرتلند نوع‌ III,I مطابقت دارد‌. با این‌ تفاوت‌ که‌ با انتخاب‌ مواد اولیه‌ مناسب‌، از ورود مواد رنگی‌ نظیر اکسیدهای آهن‌ و منیزیم‌ و غیره‌ به‌ فرآیند ساخت‌ جلوگیری می‌شود. برای‌ ساختن‌ سیمان های رنگی، مواد رنگی معدنی بی اثر شیمیایی ‌را به‌ سیمان‌ می افزایند. با سیمان‌ پرتلند نیز می‌توان‌ سیمان های‌ رنگی قرمز، قهوه‌ای و سیاه‌ ساخت‌. سیمان های سفید و رنگی بیشتر برای کارهای تزئینی مصرف‌ می‌شوند رنگ‌ سیمان‌ باید در برابر عوامل‌ جوی و نور پایدار باشد. مواد رنگی متداول‌ عبارتند از: 
1- اکسید آهن ‌برای‌ رنگ های‌ قرمز، زرد، قهوه‌ای‌ و سیاه‌. 
2- اکسید منگنز برای‌ رنگهای سیاه‌ و قهوه‌ای. 
3- اکسید و هیدروکسید کروم برای‌ رنگ‌ سبز و آبی‌. 
4- کبالت‌ برای‌ رنگ‌ آبی‌. 
5- اولترامارین‌ برای رنگ ‌سرمه‌ای‌. 
6- دوده‌ برای رنگ‌ سیاه‌. 
8- کهربای خام‌ و سوخته‌ برای رنگ‌ قهوه‌ای‌. 
9- گل‌ اخرا برای رنگ‌ زرد. 
میزان‌ رنگ‌ حدود (5%) تا (10%) وزنی سیمان‌ است‌.

سیمان‌ بنایی‌ ( ASTM C91Masonry cement ) :

سیمان‌ بنایی‌ سیمانی‌ است‌ که‌ در بیشتر کشورهای صنعتی‌ جهان به‌ منظور مصرف‌ در ملات ها و کارهای بنایی‌ ساخته‌ می‌شود. اکثر کارخانه‌ها فرمول‌ خاص‌ خود را برای‌ ساختن‌ این‌ سیمان ‌رعایت‌ کرده‌ و آن‌ را مخفی‌ نگه‌ می‌دارند و منتشر نمی‌کنند. 
این‌ سیمان‌ در سه نوع M,S,N تولید می‌شود که‌ نوع‌ M بیشترین‌ مقاومت‌ را برای‌ ملات‌ بنایی‌ ایجاد می‌کند.
این‌ سیمان‌ معمولاً از مخلوط‌ کردن‌ حدود (50%) کلینکر سیمان‌ پرتلند و حدود (45%) گرد سنگ‌ آهک مرغوب‌ و قدری سنگ‌ گچ‌ و برخی مواد افزودنی با مقاومت‌ کمتر از سیمان‌ پرتلند ولی‌ دارای خواص‌ مطلوب‌ جهت‌ کارهای بنایی‌ ساخته‌ می‌شود. بعضی‌ سیمان های ‌بنایی‌، آمیخته‌ای از سیمان‌ پرتلند و آهک‌ مرده‌ و مواد افزودنی‌ هستند.


[ بازگشت ]

[ نسخه آرشیو شده ]

logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

چسب کاشی و انواع آن
ترانسدیوسرچیست؟
معبد آناهیتا، یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه
محصولات چوبی در صنعت ساختمان
انواع پی های ساختمانی
مقایسه ساختمانهای بتنی و فولادی
ضد یخ بتن
نگهداري و نصب پنجره‏ های «یو پی‌ وی‌ سی»
جلوگیری از چاپ پیغام PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT در روی نقشه ی پرینت شده
تاریخچه تونل سازی و سازه های زیر زمینی
مدیریت استوچاستیک در پروژه‌های عمرانی
"معماری داخلی" ، "طراحی داخلی" و "دکوراسیون داخلی"
روش اجرای قالب بندی
کاشی عایق صوت از جنس پشم چوب
لوله زهکش

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو